PROCEDURY
- Zgłoszenie dziecka na diagnozę psychologiczno – pedagogiczną.
- Przy obniżonym poziomie funkcjonowania intelektualnego nie wyklucza się przeprowadzania diagnozy APD, jednak wyniki posłużą głównie do ustalenia kierunków treningu jako elementu terapii stymulującej ogólny rozwój dziecka.
- Należy zgłosić przed badaniem występujące u dziecka inne jednostki chorobowe, szczególnie EPILEPSJĘ (padaczkę). W takiej sytuacji lekarz specjalista decyduje o ewentualnej możliwości przeprowadzenia badań w kierunku APD.
- Na badanie Rodzic/opiekun dziecka musi dostarczyć badanie słuchu (według poziomu słyszenia na określonych częstotliwościach) wyrażonych w dB, wykonane w przeciągu 30 dni przed badaniem ryzyka przetwarzania słuchowego. Dziecko podczas badania słuchu i na diagnozie powinno być zdrowe, bez objawów przeziębienia, kataru.
- Podczas spotkania w Poradni rodzic/opiekun otrzyma do wypełniania kwestionariusz wywiadu dotyczący rozwoju dziecka, stanu zdrowia, ewentualnie przebytych chorób i zabiegów leczniczych. Ważnym elementem wywiadu jest wypełnienie kwestionariusza zawierającego pytania dotyczące trudności dziecka w uczeniu się i komunikacji.
- Po badaniu rodzic uzyska wsparcie i informacje o treningach oraz dostęp do indywidualnego konta dziecka na platformie Neuroflow, do którego login uzyska przez link wysyłany na podany we wniosku email. Poprzez konto rodzic będzie miał dostęp do przygotowanego indywidualnie treningu, który może samodzielnie wykupić lub będzie miał aktywowany przez Poradnie (w miarę dostępności).
- Po każdym etapie treningu zalecane jest badanie kontrolne, które oceni postępy dziecka. Jest możliwość przejścia kilku etapów treningu.
Inne szczegółowe informacje w zakresie procedur diagnozy można uzyskać w sekretariacie Poradni pod nr tel. 876433621 lub osobiście ul. Młyńska 52, 16-300 Augustów
W tutejszej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej możliwa jest realizacja Treningu słuchowego po wcześniejszym badaniu ryzyka tych zaburzeń w naszej placówce w miarę dostępności miejsc i terminów.
Zainteresowani powinni indywidualnie kontaktować się w tej sprawie z Poradnią z poszczególnymi providerami ( Pani Ewa Perkowska, Pani Anna Makarewicz, Pani Wioleta Kur).